LT1034BIZ-2.5#PBF
Part number:
LT1034BIZ-2.5#PBF
Description:
IC VREF SHUNT 2.5V/7V TO92-3
Encapsulation:
Bag
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case
TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Supplier Device Package
TO-92-3
Fixed
Noise - 10Hz to 10kHz
Current - Supply
Current - Output
20 mA
Current - Cathode
30 µA
Noise - 0.1Hz to 10Hz
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.5V, 7V
Tolerance
±1.6%
Temperature Coefficient
20ppm/°C, -