LT1019CS8-2.5#TRPBF
Part number:
LT1019CS8-2.5#TRPBF
Description:
IC VREF PRECISION 2.5V 8SOIC
Encapsulation:
Cut Tape (CT)
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package
8-SO
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Current - Supply
1.5mA
Current - Output
10 mA
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.5V
Temperature Coefficient
20ppm/°C
Tolerance
±0.2%
Voltage - Input
4V ~ 40V
800 µA
Noise - 0.1Hz to 10Hz
2.5ppmp-p
Noise - 10Hz to 10kHz