LT1009CMS8#TRPBF
Part number:
LT1009CMS8#TRPBF
Description:
IC VREF SHUNT 0.4% 8MSOP
Encapsulation:
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Current - Output
10 mA
Noise - 0.1Hz to 10Hz
Noise - 10Hz to 10kHz
Current - Supply
Current - Cathode
400 µA
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.5V
Package / Case
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package
8-MSOP
Temperature Coefficient
25ppm/°C
Tolerance
±0.4%