DSP56321VL220
Part number:
DSP56321VL220
Product Category:
DSP (Digital Signal Processors)
Description:
IC DSP 24BIT 220MHZ 196MAPBGA
Encapsulation:
Tray
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Type
Fixed Point
Voltage - I/O
3.30V
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C (TJ)
Package / Case
196-BGA
Voltage - Core
1.60V
Interface
Host Interface, SSI, SCI
Non-Volatile Memory
ROM (576B)
On-Chip RAM
576kB
Supplier Device Package
196-MAPBGA (15x15)
Clock Rate
220MHz