DSP56311VL150
Part number:
DSP56311VL150
Product Category:
DSP (Digital Signal Processors)
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Description:
IC DSP 24BIT FIXED POINT 196-BGA
Encapsulation:
Tray
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Type
Fixed Point
Voltage - I/O
3.30V
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C (TJ)
On-Chip RAM
384kB
Voltage - Core
1.80V
Clock Rate
150MHz