25LC256X-E/ST
Part number:
25LC256X-E/ST
Description:
IC EEPROM 256KBIT SPI 8TSSOP
Programmable
Not Verified
Clock Frequency
10 MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Voltage - Supply
2.5V ~ 5.5V
Write Cycle Time - Word, Page
5ms
Memory Size
256Kbit
Memory Organization
32K x 8
Memory Interface
SPI
Package / Case
8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)