25LC256-E/MF
Part number:
25LC256-E/MF
Product Category:
Memory
Manufacturer:
Microchip Technology
Description:
IC EEPROM 256KBIT SPI 10MHZ 8DFN
Encapsulation:
Tube
Total price
180
Surface Mount
Programmable
Not Verified
Clock Frequency
10 MHz
Memory Type
Non-Volatile
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Memory Format
EEPROM
Technology
EEPROM
Voltage - Supply
2.5V ~ 5.5V